السلام عليک يابن الزهرا ...فدک-۳

يا زهرا ....يا زهرا .....

خانمم . يا ام ابيها . خانمم امروز چنان دلم پر خونه خانمم . كه تاب تحملم نبود تا مطلب فدك به پايان برسه . اومدم همينجا قبل از ادامه سخن به دل دردمندت قسم بخورم كه جز عشق شما چيزي منو تا اينجا نياورده . خانمم امروز اومدم قسم بخورم كه آنچه در دلم ميگذره رو فقط ميتونم به خودت بگم فاطمه جان . و دلم جز آنچه كه تو ميداني در خودش راه نمي ده خانمم .

امروز اومدم تا باز هم از شما و از مهدي شما بخواهم كه ياريم كنيد تا دوستدار شما باشم . ياريم كنيد تا جز براي شما ننويسم . جزدر راه ياري ياريگران شما لحظه اي زنده نباشم .

اين مستاصِل اهل العِنادو التضليلِ و الالحاد

سرگذشت فدك پس از پيامبر

پس از درگذشت پيامبر(ص) ‚ روي اغراض سياسي ‚ دختر عزيز پيامبر از ملك طلق خود محروم گرديد . و عمال و كارگران او را از آنجا اخراج كردند . او در صدد بر آمد ‚ كه از طريق قانون ‚ حق خود را از دستگاه خلافت باز گرداند .

در درجه اول دهكده فدك در اختيار او بود ‚ و همين تسلط نشانه مالكيت او بود ؛ بر خلاف تمام موازين قضايي اسلام ‚ دستگاه خلافت از او گواه طلبيد . در صورتي كه در هيچ جاي دنيا از كسي كه بر يك مال مسلط است ‚ و به اصطلاح ( ذواليد) مي باشد ؛ گواه نمي خواهند . او بناچار ‚ شخصي به مانند علي (ع) و زني به نام (ام اَيمن ) كه پيامبر گواه داده بود كه او از زنان بهشت است و بنا به نقل بلاذري (فتوح البلدان /43) ‚ آزاد شده پيامبر به نام (رباح) را براي شهادت پيش خليفه برد. دستگاه خلافت ‚ به شهادت آنها ترتيب اثر نداد و محروميت دختر پيامبر از ملكي كه پدرش به او بخشيده بود ‚ قطعي گرديد .

... ادامه ...

....

اللهم عجل لوليک الفرج

/ 0 نظر / 18 بازدید